add wishlist add wishlist show wishlist add compare add compare show compare preloader

Bizi Arayın +90 532 559 58 92

  F. DickG.G.SICELŞef BıçağıŞef BıçaklarıVictorinox

  Mutfağın En Önemli Parçaları; Bıçaklar...

  Mutfağın En Önemli Parçaları; Bıçaklar...

  Günümüzde gerek mesleki açıdan gerekse günlük hayatımızda mutfak önemli bir rol oynuyor. Yediğimiz yiyecekler kadar onları hazırlarken kullandığımız mutfak gereçleri de büyük önem taşıyor. Bu ürünlerin başında elbette bıçaklar geliyor. Yemek yapmaya çok merak duyan hemen herkes, mutfağında ne tür bıçaklar olduğunu ve olması gerektiğini bilir. Mutfakta çok fazla zaman geçiren herkes bilir ki en çok kullanacağı malzeme bıçaklar olacaktır.. Günlük hayatımızda kullandığımız bıçaklar sıradan markaların sıradan bıçakları olabiliyorken, profesyonel anlamda bu bıçakları kullanmak pek de mümkün değil. Öyleyse şefler için bıçakların önemini yakından inceleyelim.

  EN ÖNEMLİSİ ŞEF BIÇAKLARI


  İyi bir şef bıçağı nasıl olmalı? Şef bıçakları dilimleme, kıyma, parçalama gibi işlemlerde kullanılabilir ama dikkat etmek gerekir. Örneğin kemik gibi sert bir şeyi kırmaya ya da kesmeye çalışırken bıçağın keskin yüzüne zarar verilebilir. İyi bir şef bıçağını, diğer bıçaklardan farklı kılan özelliklerinden biri, bıçağın sivri ucunun sapa doğru kalınlaşarak gelmesi ve ağırlığı sapın ucuna getirmesi. Böylece, bıçak elimizde bir dengede durur. Bunu daha iyi anlamak için farklı kalitelerdeki bıçakları görmek gerekir. 

  BIÇAK MARKALARI


  Bıçaklarda çok iyi markalar mevcut ancak bilinmelidir ki kalite ne kadar artarsa fiyat da o şekilde artabilir. Victorinox, F. Dick, G.G.S, ICEL... Bu markaların birçok farklı fiyat skalasında ve bol seçenekte ürünü bulunmakta. Bu bıçak markalarından dilediğini alabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  İlgili Makaleler