add wishlist add wishlist show wishlist add compare add compare show compare preloader

Bizi Arayın +90 532 559 58 92

  bıçakbıçak bilemebıçak istanbulbilemeçakıekmek bıçağıet bıçağıF. DickG.G.SICELkasap bıçağımasatmeyve bıçağısatırşef bıçağıŞef Bıçaklarısıyırma bıçağıvictorinox

  Mutfak Bıçakları

  Mutfak Bıçakları

  Yemek yapmak için en önemli alet bıçaklardır. Yemek yapmayı seven kişilerin evlerinde ya da profesyonel olarak bu işi yapan şeflerin mutfaklarında kullandığı bu önemli aleti ve özelliklerini inceleyeceğiz. 

  1. Et Bıçağı: Genelde metal kısımlarının uzunluğu 20 ile 40 cm. arasında olan bu bıçaklar son derece keskinlerdir. Kümes hayvanları, kızartılmış etler, pişmiş büyük etleri ince ince kesmek ve mükemmel şekilde dilimlemek için birebirdir.

  2. Sıyırma Bıçağı: Genelde metal kısımları 12 ile 20 cm. arasında  olan bu bıçaklar, deriyi etten, eti kemikten ayırmak için ve kemikli tavuk, hindi gibi kümes hayvanlarının etlerini kemikleriyle birlikte kesmek için de kullanılır. Kesmesi zor olan ürünleri keseceğinden olayı bıçağın sağlam ve bükülmez bir yapıya sahip olması gerekir.

  3. Ekmek Bıçağı: Diğer bıçaklara göre daha geniştir. Metal kısmı 30 ile 35 cm. arasındadır. Tırtıklı yapısıyla ekmek, kek, sandviç gibi un ile yapılan gıdaları keserken dağılmasını ve ezilmesini önler.

  4. Meyve Bıçağı: Metal kısmı 5 ile 10 cm. arasında olan bu bıçaklar günlük olarak en çok kullanılan bıçaklardır. Yemek yapmaya yeni başlayanlar, küçüklüğü ve kavrama kolaylığından dolayı genellikle çoğu kesme işlemini yaparken meyve bıçağını kullanıyor.

  5. Satır: Metal kısmı 15 ile 20 cm. arasında olan ağır bir bıçak çeşididir. İri kemikli kırmızı etleri bile hızlıca keser. Satır çok keskin olduğundan dolayı kullanırken diğer bıçaklara nazaran daha fazla dikkat edilmesi gerekir.

   Aradığınız her türlü bıçağı Bıçak İstanbul'da bulabilirsiniz.

  İlgili Makaleler